Jarmovci še uspešnejši kot lani

27. 8. 2021

Kulturno društvo Kras je z Botaničnim vrtom Sežana razpisalo natečaj za 3. Ex tempore Kras za odrasle slikarje in 2. Ex tempore Kras za dijake do 20. leta. Vsi udeleženci so lahko izbirali med dvema temama, ki sta bili isti za oba dogodka LIPICANCI in KRAS. Zaključek dogodka s podelitvijo nagrad je potekal v Botaničnem vrtu Sežana ob vili Mirasasso v petek, 27. 8. 2021.

Po kratkem kulturnem programu je sledila razglasitev nagrajencev, kjer sta naša člana dosegla odlična mesta. V kategoriji likovnikov do 20 let je strokovna žirija v sestavi Anamarija Stibilj Šajn, Saša Bučan in Samo Onič prvo nagrado prisodila naši najmlajši članici prvošolki, komaj 7 letni Heleni Meglič za sliko Čarobna dežela, v kategoriji odraslih pa je druga nagrada pripadla našemu predsedniku Romanu Verasu, ki se je predstavil s sliko Vino bo teklo…

Sicer pa se je vseh 8 članov KUD JaReM, udeležencev obeh EX- temporov KRAS , uvrstilo na zaključno razstavo, ki bo za odrasle od 7.12. 2021 do 16.1. 2022 v Kosovelovem domu Sežana, izdelke 2. Ex tempora za dijake pa bodo razstavili septembra v Kulturnem domu Hrpelje.

Iskrene čestitke!